Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Jędrzej  Sieliwończyk

Jędrzej Sieliwończyk
Referat Prasowy UMG

Data publikacji 10:00

Weź udział w spotkaniu warsztatowym na temat Programu Rozwoju Dostępne Miasto

Już w najbliższy poniedziałek 13 marca odbędzie się pierwszy z cyklu warsztatów dotyczących Programów Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie on poświęcony tematyce Dostępnego Miasta.

Spotkanie warsztatowe dla mieszkanek i mieszkańców oraz interesariuszy społeczno-gospodarczych odbędzie się w poniedziałek 13 marca o godzinie 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku przy ul. Meissnera 9.

Gospodarzem spotkania będzie Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Dostępnego Miasta są obecnie najważniejsze. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji! Głównymi tematami rozmów będą:

  • mobilność w mieście: transport publiczny, sieć drogowa, bezpieczeństwo;
  • transformacja energetyczna: termomodernizacja, zarządzanie zużyciem mediów i Odnawialne Źródła Energii;
  • cyfryzacja usług, procesów i zagadnienia z obszaru Smart City.

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji.

Na spotkaniu będzie można również wypełnić ankietę na temat priorytetowych inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankietę można wypełniać do 23 kwietnia również online.