Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Joanna Bieganowska

Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:00

Chrzest walczaka w Porcie Czystej Energii

W poniedziałek, 16 maja, odbędzie się uroczystość chrztu jednego z najważniejszych elementów technologicznych budowanej w Gdańsku elektrociepłowni – walczaka. W uroczystości weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Portu Czystej Energii. Dziennikarzy prosimy o przybycie o godzinie 11.30 przed bramę Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 w Gdańsku. Chrzest walczaka odbędzie się o godz. 12.00. Po uroczystości możliwość nagrania krótkich wypowiedzi oraz możliwość zwiedzania budowanej instalacji.

Zakład termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku – Port Czystej Energii – to największa w historii Gdańska inwestycja komunalna. Będzie odzyskiwać energię z odpadów stanowiących pozostałości po procesie sortowania, które nie nadają się do recyklingu. Ta nowoczesna elektrociepłownia produkować będzie energię elektryczną i ciepło dla mieszkańców Gdańska, a wysokoefektywne systemy oczyszczania spalin sprawią, że wpływ tej instalacji na środowisko będzie znikomy. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.