Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:15

Konferencja prasowa SkillsPoland Gdańsk 2021

We wtorek, 23 listopada o godz. 13.30 we foyer Centrum Konferencyjnego AMBEREXPO na parterze, odbędzie się konferencja prasowa przed konkursem SkillsPoland Gdańsk 2021. Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 25 listopada w Hali AMBEREXPO i będzie eliminacjami do międzynarodowego WorldSkills Shanghai 2022. 

W konferencji udział weźmie Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Katarzyna Jurkevic, dyrektor WorldSkills Poland, Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Michał Formela, brązowy medalista w konkurencji spawalnictwo EuroSkills Graz 2021. 

SkillsPoland składać się będzie z kilku wydarzeń, ale to przede wszystkim konkurs o zasięgu ogólnopolskim. W ciągu 2 dni zawodnicy zmierzą się z przygotowanymi zadaniami w 9 konkurencjach. SkillsPoland to również panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu, samorządu, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try a skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie czy targi szkół i uczelni.

Zainteresowane osoby prosimy o kierowanie się wejściem przez repecpcję główną. Podczas konferencji zachowane zostaną środki bezpieczeństwa. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu fizycznego oraz zakrywanie nosa i ust.