Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:52

Kampania społeczna Grupy Granica – zaproszenie na briefing

We wtorek, 2 listopada o godz. 13.00 w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności, odbędzie się briefing prasowy Grupy Granica z udziałem prezydent Aleksandry Dulkiewicz, inaugurujący w Gdańsku kampanię społeczną, dotyczącą kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej.

W briefingu weźmie udział Maciej Mandelt, przedstawiciel Stowarzyszenia Nomada - jednej z organizacji wchodzących w skład Grupy Granica,  Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, Kamila Kazior, z Komitetu Obrony Demokracji Pomorze oraz Zofia Lisiecka i Elizaveta Rubakha – przedstawicielki Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i Rady Imigrantów i Imigrantek.

Grupa Granica to koalicja organizacji pozarządowych i aktywistów pomagających uchodźcom, którzy zostali uwięzieni na pograniczu. Przygotowała ona kampanię społeczną „Bądź dla innych”, przypominającą, że każdy z nas na wybór, jak na tę tragedię odpowiedzieć. Jej częścią i jest strona grupagranica.pl, która w jednym miejscu gromadzi wszystkie możliwe sposoby pomocy.

Podczas briefiengu przedstawione zostaną działania, jakie podjęte będą w Gdańsku w ramach włączenia się w kampanię.

Prosimy o zachowanie dystansu oraz stosowanie maseczek ochronnych.