Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Magdalena Hajdysz
Gdański Teatr Szekspirowski

Data publikacji 11:15

Konferencja prasowa Tygodnia Niemieckiego w Gdańsku

We wtorek, 21 września o godzinie 10.30 w foyer Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbędzie się konferencja prasowa poświęcona programowi Tygodnia Niemieckiego. Wydarzenie odbędzie się Gdańsku w dniach 28.09-04.10.2021.

W 2021 roku obchodzimy trzy ważne dla Polski i Gdańska rocznice - 30-lecie podpisania „Polsko-Niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy” i 30-lecie istnienia Towarzystwa Polska-Niemcy w Gdańsku. Mija też 45 lat od powołania pierwszego partnerstwa miast między Polską, a dawną Republiką Federalną Niemiec, do którego przystąpiły Gdańsk i Brema. Stały się one inspiracją do zorganizowania drugiego Tygodnia Niemieckiego w ramach cyklu Teatry Europy i Świata (pierwszy zorganizowany został w październiku 2016 roku).

W konferencji dotyczącej programu wydarzenia wezmą udział:

  • Cornelia Pieper, Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku
  • Agata Grenda, Dyrektorka Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego
  • Andrzej Szadejko, Dyrektor Festiwalu ORGANy PLUS+
  • Łukasz Rudziński, Rzecznik Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
  • Maria Gostyńska, Koordynatorka Tygodnia Niemieckiego

Konferencja prasowa będzie również transmitowana na portalu gdansk.pl oraz na Facebooku GTS.

Organizatorami Tygodnia Niemieckiego są: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense oraz gdańskie instytucje i festiwale – w tym Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Oliwski Ratusz Kultury i festiwal ORGANy PLUS+.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie Państwa przybycia do dnia 20 września 2021 roku do godz. 15.00 na adres: rzecznik@teatrszekspirowski.pl lub telefonicznie pod nr +48 691 082 277.