Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 12:20

Uroczysty jubileusz Technikum Łączności w Gdańsku

W 1951 roku Decyzją Ministra Poczt i Telegrafów zostało powołane do życia Technikum Telekomunikacyjne w Gdańsku. Aktualnie pod nazwą Technikum Łączności szkoła obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w sobotę, 11 września o godzinie 14.00 w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się jubileuszowa gala. W uroczystości weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

70 rocznica istnienia Technikum Łączności w Gdańsku to dwa dni wydarzeń dla uczniów, absolwentów i gości. Zaplanowano m.in. konkurs wiedzy o patronie szkoły - Obrońcach Poczty Polskiej, modlitwę ekumeniczną, ślubowanie klas pierwszych i wystawę fotografii. Głównym punktem obchodów jest uroczysta gala.

Podczas sobotniego wydarzenia w Filharmonii Bałtyckiej miasto Gdańsk zostanie uhonorowane statuetką „Re Non Verbis” jako wyraz wdzięczności za wkład wniesiony w rozwój szkoły. Statuetkę z rąk dyrekcji szkoły odbierze prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Organizatorami wydarzenia są Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i Fundacja Rozwoju Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Uroczystości w dniach 10 i 11 września będą transmitowane na żywo na szkolnym fanpage'u na portalu facebook.

Wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wstęp na galę jest tylko dla zaproszonych gości i przedstawicieli mediów. Prosimy o trzymanie dystansu fizycznego i zasłanianie ust i nosa.

Więcej o historii szkoły można przeczytać na stronie internetowej ZSL.

Harmonogram jubileuszu.