Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Herb Gdańska, dwa lwy na szarym tle.
Zdjęcie portretowe: Joanna Bieganowska

Joanna Bieganowska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:36

Samorządowcy z Pomorza przeciwko zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej - konferencja prasowa

- Jako samorządowcy Rzeczypospolitej w imię europejskiej solidarności i z troski o los naszej dużej ojczyzny, ale również naszych małych ojczyzn apelujemy o rozsądek i podjęcie pilnych działań w celu uzgodnienia budżetu Unii Europejskiej. Apelujemy również o zaprzestanie wprowadzania do debaty publicznej szkodliwej retoryki, często opartej o fałszywe informacje, która prowadzi Polskę na rubież, a może nawet poza Wspólnotę. Podobnie, jak zdecydowana większość obywateli Polski uważamy, że nasze miejsce jest w samym sercu Europy, a nie na peryferiach - napisali w liście samorządowcy.

W środę odbędzie się konferencja prasowa dotycząca skutków, jakie niesie dla naszego regionu zawetowanie budżetu Unii Europejskiej przez polski rząd. W spotkaniu udział wezmą Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu oraz Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Konferencja odbędzie się w środę, 9 grudnia o godz. 11.30 przed wejściem głównym do budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (ul. Okopowa 21/27).