Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Jędrzej  Sieliwończyk

Jędrzej Sieliwończyk
Referat Prasowy UMG

Data publikacji 13:45

Przejazd techniczny tramwaju na alei Pawła Adamowicza - konferencja prasowa

W związku z przejazdem testowym tramwaju na alei Pawła Adamowicza, w poniedziałek, 25 maja o godz. 11.00 na węźle Ujeścisko odbędzie się konferencja prasowa. W spotkaniu wezmą udział m. in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor DRMG, Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM, Maciej Lisicki, prezes GAiT, Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes NDI oraz Sylwia Rogall, dyrektor projektu.

Przejazd tramwaju rozpocznie się około godz. 9.00. Testowana będzie trasa biegnąca wzdłuż alei P. Adamowicza. Będzie możliwość zrobienia zdjęć tramwaju z zewnątrz, wzdłuż testowanej drogi. Tramwaj przybędzie na miejsce konferencji o godz. 11.00. Podczas konferencji przedstawione zostaną szczegóły dotyczące tej niezwykle ważnej dla mieszkańców Gdańska inwestycji.

Zapraszamy w poniedziałek, 25 maja o godz. 11.00 na węzeł integracyjny Ujeścisko, który znajduje się u zbiegu ulic Warszawskiej, Jabłoniowej, Lawendowe Wzgórze i alei Pawła Adamowicza. Zachęcamy do skorzystania z parkingu sąsiadującego z węzłem - wjazd od ulicy Lawendowe Wzgórze.