Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

30 lat samorządu
Izabela Kozicka-Prus

Izabela Kozicka-Prus
Urząd Miejski w Gdańsku

izabela.kozicka-prus@gdansk.gda.pl

14:34

30 lat samorządu

Zapraszamy na spotkanie informujące o majowych obchodach 30-lecia samorządu. Konferencja prasowa, odbędzie się w gmachu Senatu RP przy ul. Wiejskiej 6/8 we wtorek, 10 marca, o godz. 10.30.

W związku z 30-leciem wyborów samorządowych w Polsce, planowane są liczne wydarzenia, ich harmonogram zostanie zaprezentowany podczas konferencji. Będzie to również okazja, aby przypomnieć o olbrzymiej, pozytywnej i dogłębnej zmianie, jaka zaszła w naszym kraju dzięki samorządom. Spotkanie prasowe poprzedzi organizowana przez Senat, konferencja pt.: 30. rocznica uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym". Gdańsk będzie reprezentował Piotr Kowalczuk, z-ca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych.

Wyniki częściowo wolnych wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 roku umożliwiły przygotowanie przez odrodzony Senat RP projektu ustawy o samorządzie terytorialnym. Uchwalono ją 8 marca 1990 roku. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze całkowicie wolne wybory do rad gmin. Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich podjęły uchwały uznające rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego.

Z przyczyn organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przybycie do Senatu z ważnym dokumentem tożsamości i odbiór jednorazowych kart wstępu w dziale przepustek przy ul. Wiejskiej 1.