Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Herb Gdańska, dwa lwy, na czerwonym tle

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:26

Pierwszy w Polsce egzoskop wykorzystany w neurochirurgii

We wtorek 25 lutego o godz. 14.00 odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną zaprezentowane możliwości egzoskopu – pierwszego w Polsce tego typu urządzenia wykorzystanego w operacjach neurochirurgicznych. Zakup sprzętu jest współfinansowany z budżetu Gdańska.

Wśród licznych zalet egzoskopu należy wymienić możliwość wizualizacji trudno dostępnych zmian wewnątrzczaszkowych, szczególnie położonych w pniu mózgu i jego okolicach.
Zakup urządzenia możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Gdańska i Portu Lotniczego Gdańsk. Wartość całego sprzętu to blisko 420 tys. zł.
Prezentacja odbędzie się w sali konferencyjnej dyrekcji szpitala im. M. Kopernika (Nowe Ogrody 1-6). W spotkaniu wezmą udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych, Tadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP oraz Dariusz Kostrzewa, prezes zarządu Copernicus PL Sp. z o.o. . Na konferencji będą również przedstawiciele grona medycznego, a także pacjenci, którzy przeszli zabiegi z zastosowaniem egzoskopu.
Uwaga! Budynek dyrekcji szpitala znajduje się za budynkiem głównym. Dziennikarze, którzy planują dotrzeć na miejsce samochodem od ul. Pohulanki, proszeni są o kontakt z koordynatorką Działu PR i Komunikacji Copernicusa Katarzyną Brożek pod numerem 789 442 926.