Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Olimpia Schneider

Olimpia Schneider
Urząd Miasta Gdańska

olimpia.schneider@gdansk.gda.pl

​ ​ Edukacja ​ ​
Data publikacji 13:27

FitKlasa – nowa forma zajęć sportowych – zapraszamy na konferencję

Podczas tego roku szkolnego w 10 gdańskich szkołach trwa pilotaż programu FitKlasa. Jest to nowa forma zajęć korekcyjnych dla dzieci. Forma która jest odpowiedzią na zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi. O tym jak wyglądają zajęcia, dlaczego są tak ważne opowiedzą specjaliści podczas konferencji prasowej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego o godz. 13.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 92 na ul. Startowej 9.

W konferencji prasowej weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska, Grzegorz Szczuka dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego, Marek Jankowski dyrektor Gdańskiego  Ośrodka Promocji Zdrowia, Michał Brzeziński z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Tomasz Frołowicz z Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu W Gdańsku.

Podczas spotkania opowiemy o pilotażu programu FitKlasa, będzie również okazja, by zobaczyć jak wyglądają takie zajęcia sportowe. Opowiemy również o dniach otwartych gdańskich podstawówek, które odbywac się będą przez rozpoczęciem rekrutacji.  

Podczas zajęć sportowych możliwe będzie wykonywanie zdjęć i nagrań video.

Istnieje możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy szkole (wjazd od strony dużego boiska). Wejście na teren szkoły możliwe jest zarówno od strony parkingu jak i od strony 10-piętrowego bloku przy ul. Startowej 13.