Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Olimpia Schneider

Olimpia Schneider
Urząd Miasta Gdańska

olimpia.schneider@gdansk.gda.pl

​ ​ Wydarzenia ​ ​
Data publikacji 10:14

Kto wygra konkurs sylwestrowy i ile kilogramów szklanych butelek udało się zebrać podczas Sylwestrowego Konkursu Rady Miasta Gdańska?

Tego dowiemy się podczas losowania zwycięzców, które odbędzie się we wtorek, 7 stycznia o godz. 11. 45 na terenie Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 w Gdańsku. Zakład Utylizacyjny przeznaczy na szczytny cel 2020 groszy za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w czasie trwania akcji.

W tegorocznej edycji konkursu środki otrzyma Fundacja Świat Wrażliwy, która wspiera młodzież z niepełnosprawnością intelektualną i seniorów. Jest także miejscem treningów społeczno-zawodowych oraz szkoleń dla seniorów, którzy są mentorami-asystentami młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone m.in. na cykl zajęć usprawniających komunikację oraz integrację sensoryczną młodzieży.

Każda kolejna edycja Konkursu przyciąga więcej uczestników, co przekłada się na czystość i bezpieczeństwo w miejscach zabaw oraz większe wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Organizatorem konkursu jest Rada Miasta Gdańska we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym Sp. z o.o. oraz Gdańskimi Usługami Komunalnymi Sp. z o.o.