Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Spotkanie z Olegiem Sencowem
Olimpia Schneider

Olimpia Schneider
Urząd Miasta Gdańska

olimpia.schneider@gdansk.gda.pl

​ ​ Kultura ​ ​
15:35

Spotkanie z Olegiem Sencowem

Oleg Sencow przyjeżdża do Gdańska! Zapraszamy na rozmowę przy okrągłym stole oraz spotkanie reżysera z mediami w Europejskim Centrum Solidarności w najbliższy piątek, 25 października. Symboliczny bohater tegorocznego festiwalu SOLIDARITY OF ARTS. ODWAGA odbierze również przyznaną mu w sierpniu NAGRODĘ PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA NEPTUN. Spotkanie Olega Sencowa z przedstawicielami mediów odbędzie się tego samego dnia w ogrodzie zimowym ECS  o godz. 13.00.

Oleg Sencow był symbolicznym bohaterem sierpniowej edycji festiwalu Solidarity of Arts. Odwaga – nieobecnym, bo wówczas wciąż odsiadywał wyrok w rosyjskim łagrze. Ten ukraiński reżyser, więziony przez pięć lat za rzekomą działalność terrorystyczną, stał się symbolem walki o uwolnienie więźniów politycznych na całym świecie. O wolność dla niego zabiegali m.in. Lech Wałęsa, Agnieszka Holland i Pedro Almodóvar. We wrześniu przyszła wiadomość o wymianie więźniów i uwolnieniu Sencowa.

Przedstawicieli mediów zapraszamy na spotkanie z Olegiem Sencowem przy okrągłym stole w ogrodzie zimowym ECS w piątek, 25 października o godz. 13.00. W spotkaniu udział wezmą: Patrycja Medowska, zastępczyni dyrektora ECS i Dariusz Jabłoński – polski reżyser filmowy, scenarzysta i producent, członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Przy okrągłym stole w ogrodzie zimowym ECS o godz. 18.30 rozpocznie się SOLIDARITY OF ARTS. ODWAGA | ANEKS, czyli spotkanie Olega Sencowa z publicznością. Rozmowę z reżyserem poprowadzi Dariusz Jabłoński. Podczas wieczoru Oleg Sencow odbierze przyznaną mu w sierpniu nagrodĘ prezydenta miasta Gdańska Neptun.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

więcej | http://solidarityofarts.pl/aneks/
kontakt | Magdalena Charkin-Jaszcza, Dział Promocji i PR ECS, e-mail: m.charkin@ecs.gda.pl, tel.: 503 072 644

SOLIDARITY OF ARTS. ODWAGA | ANEKS
termin | 25 października, godz. 18.30
miejsce | ECS, pl. Solidarności 1
wstęp | wolny
spotkanie z mediami | 25 października, godz. 13.00