Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

X Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego 2018 Fot. Dominik Paszliński.jpg

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:53

XI Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego

W czwartek, 28 marca, o godz. 17.00 w Hali Ergo Arena, na placu Dwóch Miast 1 odbędzie się XI Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Na uroczystość zaprasza prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

Podczas Gali zostaną nagrodzeni najlepsi młodzi sportowcy z gdańskich klubów, którzy w 2018 roku osiągali wybitne sukcesy na zawodach krajowych i międzynarodowych, a także ich trenerzy. Zawodnicy otrzymają po 500 zł brutto, natomiast trenerzy po 1500 zł brutto. Nagrody otrzyma 237 zawodników oraz 84 trenerów. Suma nagród finansowych wyniesie 242,5 tys. zł, natomiast wraz z nagrodami rzeczowymi to ponad 280 tys. zł.

Laureatów wytypowały same kluby, które w 2018 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego. Jest to ranking ogólnopolski, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików. Gmina Miasta Gdańska od lat zajmuje w Polsce miejsca między 5 a 7, w zeszłym roku było to miejsce szóste.