Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku
Data publikacji 12:59
Koncert Andrea Bocelli - organizacja ruchu i zmiany w komunikacji
W piątek, 14 sierpnia na Polsat Plus Arena Gdańsk odbędzie się koncert Andrea Bocell’ego. W celu usprawnienia komunikacji, zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach tramwajowych i autobusowych.
Andrea Bocelli – jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w branży rozrywkowej i uwielbiany przez fanów na całym świecie – ponownie wystąpi na polskich scenach. Koncert to wyjątkowy moment w karierze włoskiego artysty, ponieważ będzie częścią jego światowej trasy koncertowej z okazji 30. rocznicy wydania kultowego albumu „Romanza”.
Harmonogram
18.00 – otwarcie bram
ok. 20.00 – start koncertu
Uwaga! Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie!
Na koncert publiczność będzie wpuszczana jedną bramą nr 10, jest to brama od strony przystanku tramwajowego Polsat Plus Arena Gdańsk.
Dojazd na koncert
Tramwaje
W godz. około 18.00-19.45 tramwaje (linia 7 i 10 łącznie) na trasie Dworzec PKS - Polsat Plus Arena Gdańsk będą jeździć co około 5 minut.
Linia 7
Uruchomione zostaną specjalne kursy na skróconej trasie: Chełm Witosa- Dworzec PKS - Nowy Port Zajezdnia.
Autobusy
W związku brakiem możliwości przejazdu przez ul. Pokoleń Lechii Gdańsk, wprowadzone zostaną zmiany na trasie linii 158:
- dwukierunkowo pojadą al. Płażyńskiego z pominięciem ul. Żaglowej i Pokoleń Lechii Gdańsk;
- zawieszona zostanie obsługa komunikacyjna przystanków: Polsat Plus Arena Gdańsk 04, Żaglowa – AmberExpo 03 i 04, AmberExpo 01 i 02, Letnica Węzeł Harfa 01 (nie dotyczy linii 122 i 149);
- na trasie objazdowej (dla kursów standardowo wykonywanych przez ul. Żaglową) autobusy zastępczo zatrzymają się na przystanku Rondo Mazowieckiego 02.
SPECJALNY POCIĄG SKM – NIE KURSUJE
Powrót z koncertu
Tramwaje
Dodatkowe kursy linii 7 zostaną uruchomione do pętli do Łostowice Świętokrzyska przez Polsat Plus Arena 01–Opera–Dworzec PKS-Łostowice Świętokrzyska.
Po zakończeniu koncertu dla linii 7 i 10 przystanek „Mostostal” (ze względu na bezpieczeństwo) nie będzie obsługiwany.
Autobusy
Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 158 na trasie: Polsat Plus Arena Gdańsk 90 – Marynarki Polskiej - al. Płażyńskiego – Czarny Dwór – al. Jana Pawła II – Hynka – al. Żołnierzy Wyklętych – (zawracanie na skrzyżowaniu z al. Grunwaldzką z obsługą przystanku Galeria Bałtycka 05) – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP.
Na ww. trasach obowiązuje obsługa wszystkich przystanków oprócz „Rondo Mazowieckiego” 02.
Bilet na imprezę nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami organizowanymi przez ZTM w Gdańsku.
SPECJALNY POCIĄG SKM – NIE KURSUJE
Parkingi
Lokalizacja parkingów:
- P4 (strefa pomiędzy Stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk a AmberExpo)
Po dojeździe na ulicę Żaglową obsługa parkingowa będzie wskazywała miejsce na zaparkowanie pojazdu. Ograniczona liczba miejsc, sprzedaż parkingu przed wydarzeniem i gwarantowanym miejscem : BILETY Parkingi P4
- Parking płatny dla osób z Kartą Parkingową dla Osób z niepełnosprawnością OZN
Dla osób posiadających kartę parkingowa dla osób z niepełnosprawnością od godziny 15.00 zostanie udostępnione 150 płatnych przy wjeździe miejsc parkingowych na parkingu P5. Wjazd na parking będzie możliwy wyłącznie za okazaniem Europejskiej Karty Parkingowej dla Osób z Niepełnosprawnościami. Parking będzie płaty w cenie 70,00 zł, płatne na miejscu u pracownika parkingu. Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność przyjazdu.
Planując przyjazd na wydarzenie warto zaplanować to wcześniej.
Zmiany w organizacji ruchu
- W piątek, 14 sierpnia od godziny 06.00 Gdańsk do soboty, 15 sierpnia do godziny 06.00 zamknięta będzie ul. Pokoleń Lechii Gdańsk
- W piątek, 14 sierpnia od godziny 17.00 wjazd na ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej będzie możliwy tylko dla posiadaczy biletów na Parking P4
- Dojazd do parkingu P4 tylko od strony ul. Marynarki Polskie
- Dojazd na Parking Techniczny i parking P3 tylko od strony al. Macieja Płażyńskiego
Na al. Macieja Płażyńskiego oraz ul. Marynarki Polskiej będą duże spowolnienia ruchu ze względu na zwiększone natężenie ruchu samochodowego. Osobom jadącym do Nowego Portu, Letnicy oraz chcącym skorzystać z tunelu rekomendujemy w piątek,14 sierpnia od godziny 15.00 wybrać alternatywną trasę.
Zmiany na drogach dookoła stadionu mogą być wdrażane dynamiczne ze względu na zmianę natężenia ruchu samochodów.
fot. www.gdansk.pl