Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

gcm-download-2500-20260410-warnenska-4 b0725671
Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:00

Punkty informacyjne dla mieszkańców przed rozpoczęciem prac na Węźle Hucisko

W związku z rozpoczynającymi się pracami na Węźle Hucisko oraz Podwalu Przedmiejskim, Gdańsk uruchamia punkty informacyjne dla mieszkańców. W wybranych lokalizacjach będzie można bezpośrednio porozmawiać i uzyskać szczegółowe informacje dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej, zasad przesiadek oraz dostępnych alternatyw podróżowania, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z prowadzonymi pracami.

Punkty informacyjne będą działać w formie charakterystycznych gdańskich namiotów, w których dyżury pełnić będą pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego, Gdańskiego Zarządu Dróg oraz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Gdzie i kiedy szukać punktów informacyjnych

Spotkania z mieszkańcami zaplanowano na 26, 27, 29 i 30 czerwca. W piątek, 26 czerwca charakterystyczne namioty pojawią się w trzech lokalizacjach: przy Dworcu Głównym, Bramie Wyżynnej oraz przy ul. Głębokiej. W pozostałe dni natomiast punkty będą przy Dworcu Głównym oraz Bramie Wyżynnej.

Piątek – 26.06:

  • Dworzec Główny PKP – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00
  • Ul. Głęboka - godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00
  • Brama Wyżynna – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00

Sobota – 27.06

  • Dworzec Główny PKP – godz. 10.00-14.00
  • Brama Wyżynna – godz. 10.00-14.00

Poniedziałek – 29.06

  • Dworzec Główny PKP – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00
  • Brama Wyżynna – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00

Wtorek – 30.06

  • Dworzec Główny PKP – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00
  • Brama Wyżynna – godz. 7.00-10.00 oraz 14.00-17.00

Bezpośrednia informacja i wsparcie dla mieszkańców

Uruchomienie punktów informacyjnych to jeden z elementów szerokiej kampanii komunikacyjnej prowadzonej przez miasto. Jej celem jest zapewnienie mieszkańcom bieżącego dostępu do rzetelnych informacji oraz wsparcie w planowaniu codziennych podróży w czasie realizacji inwestycji.

Dzięki obecności pracowników w terenie mieszkańcy będą mogli szybko uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych tras, przesiadek czy zmian w funkcjonowaniu komunikacji. To rozwiązanie ma ograniczyć niepewność związaną z wprowadzanymi zmianami i ułatwić poruszanie się po mieście w okresie prowadzonych prac.

fot. www.gdansk.pl