Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2419-dyskusjapubliczna
Zdjęcie portretowe: Katarzyna Błaszkowska

Katarzyna Błaszkowska
Biuro Rozwoju Gdańska

Data publikacji 10:00

Wyspa Sobieszewska: dyskusja publiczna dotycząca projektu planu miejscowego dla rejonu ulic Narcyzowej i Kwiatowej

Trwa wyłożenie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wyspa Sobieszewska rejon ulic Narcyzowej i Kwiatowej. Zainteresowani mogą wziąć udział w poświęconej mu dyskusji publicznej. Spotkanie w formule online odbędzie się w środę 24 czerwca, o godz. 17.00.

Podczas dyskusji omawiany jest projekt planu, istnieje także możliwość zadawania pytań i składania uwag.

Projekt planu umożliwia:

  • uzupełnienie zabudowy mieszkaniowo-usługowej w północnej części obszaru planu
  • rozwój usług zdrowia i opieki z zakresu tzw. srebrnej gospodarki oraz jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej w części południowej
  • powiększenie terenu miejskiej zieleni urządzonej
  • ochronę historycznego założenia dawnego folwarku wraz z budynkami
  • wzmocnienie turystycznego potencjału Wyspy Sobieszewskiej

Dyskusja publiczna online odbędzie się 24 czerwca 2026 roku o godzinie 17:00.

Kliknij tutaj, by zarejestrować się na wydarzenie.

Wyłożenie projektu trwa do 14 lipca 2026 roku. Uwagi można składać do 28 lipca br.