Jakub Panasewicz
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Data publikacji 12:30
Czasowe zwężenia na Trasie Sucharskiego
Od poniedziałku, 29 grudnia, na Trasie Sucharskiego planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu. Na około 150-metrowym odcinku trasy, w rejonie nowej estakady nad Trasą Sucharskiego w ciągu ul. Elbląskiej, wprowadzane będą okresowe zwężenia jezdni do jednego pasa w kierunku Obwodnicy Południowej.
W ciągu dnia, w godzinach od 7.00 do 17.00, zamykany będzie prawy pas ruchu. Po zakończeniu prac danego dnia pas ten będzie ponownie udostępniany kierowcom. W czasie obowiązywania zwężenia ruch odbywać się będzie lewym pasem.
Zwężenia nie będą wprowadzane codziennie — mogą pojawić się kilkukrotnie do końca stycznia, w zależności od postępu robót oraz warunków atmosferycznych.
Zmiany w organizacji ruchu związane są z pracami wykończeniowymi nowej estakady w ciągu ul. Elbląskiej, odtworzeniem pobocza Trasy Sucharskiego oraz likwidacją zaplecza budowy. Roboty realizuje firma STRABAG.