Aleksandra Heland
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Data publikacji 11:30
Nowy park kieszonkowy już dostępny dla mieszkańców
Na Jasieniu, pomiędzy ulicami Przytulną i Kartuską, zakończono realizację projektu Budżetu Obywatelskiego, którego efektem jest nowy park kieszonkowy. To niewielka, ale funkcjonalna przestrzeń, która będzie służyć jako miejsce odpoczynku, rekreacji oraz spotkań sąsiedzkich.
Projekt został zgłoszony przez jednego z mieszkańców dzielnicy w ramach Budżetu Obywatelskiego i uzyskał duże poparcie w głosowaniu. Park powstał na niezagospodarowanym wcześniej terenie, który wymagał uporządkowania – usunięto gruz oraz odpady budowlane zalegające w gruncie.
Kameralnie, ale różnorodnie
Choć park zajmuje niewielką powierzchnię, jego wyposażenie odpowiada na potrzeby różnych grup wiekowych. Dla dorosłych przygotowano strefę relaksu z ławkami, w tym jedną bujaną. Dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni oraz drewnianej ścianki wspinaczkowej z liną. Całość została zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i estetyce.
Przemyślana zieleń
W ramach przedsięwzięcia rozbudowano ogród deszczowy, który wspomaga retencję wody opadowej. Zastosowano rośliny hydrofitowe – odporne na okresowe zalewanie i zdolne do filtrowania zanieczyszczeń z wody. Dzięki temu poprawiono mikroklimat w najbliższym otoczeniu parku.
Realizacja z dbałością o szczegóły
Projekt parku opracowała architektka Izabela Bohn z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Za wykonanie prac budowlanych odpowiadała firma Hydro-Mag Sp. z o.o.
fot. www.gdansk.pl