Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

sesja
Zdjęcie portretowe: Jędrzej Sieliwończyk

Jędrzej Sieliwończyk
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:00

Sesja absolutoryjna Rady Miasta Gdańska

W czwartek, 20 czerwca o godz. 9.00 w Nowym Ratuszu (ul. Wały Jagiellońskie 1) rozpocznie się czerwcowa sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której radni głosować będą m.in. nad udzieleniem prezydent Aleksandrze Dulkiewicz absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Podczas obrad  sesji Rady Miasta Gdańska zostanie przedstawiony Raport o stanie miasta Gdańska za 2023 rok. W dyskusji, obok radnych, wezmą udział mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, którzy się do niej zgłosili. Głos w dyskusji zabierać będą według kolejności zgłoszeń.

Uchwały przewidziane w porządku obrad będą dotyczyć m.in.:

  • zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Gdańska za 2023 rok
  • udzielenia absolutorium Prezydentowi Miasta Gdańska za 2023 rok
  • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Maćkowy – rejon Niepołomickiej i Starogardzkiej.

Transmisja sesji dostępna będzie online na stronie gdansk.pl. Porządek sesji wraz z linkami do uchwał znajduje się w załączeniu oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Miejscy radni będą gośćmi Przemysława Kozłowskiego w programie „Wszystkie Strony Miasta”. W środę, 19 czerwca o godz. 11.00 o najważniejszych uchwałach porozmawiają: Bogdan Oleszek z klubu radnych Wszystko dla Gdańska, Kamila Błaszczyk z klubu Koalicji Obywatelskiej oraz Kazimierz Koralewski z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Transmisja programu na stronie gdansk.pl.

 

fot. www.gdansk.pl