Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

zajawka 2024
Zdjęcie portretowe: Dariusz Wołodźko

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 10:00

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

Już w sobotę, 8 czerwca Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Warto odwiedzić Nowy Ratusz w godz. 10.00 – 14.00 i spotkać nowo wybranych radnych obecnej kadencji. Na dzieci czeka natomiast wiele atrakcji! Wstęp wolny.

Głównym celem „Dnia Otwartego” jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. Druga sobota czerwca będzie dla mieszkańców też okazją do spotkań z radnymi nowej kadencji i zapoznania się ze specyfiką ich pracy.

- Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 19 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki i rolę, jaką pełni w mieście. Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie – szczególnie ci najmłodsi – dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta. Serdecznie zapraszamy, miło będzie nam się z Państwem zobaczyć – zachęca Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Zobacz miejsca na co dzień niedostępne

Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otworzy szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą licencjonowani przewodnicy PTTK. Podczas „Dnia Otwartego” goście będą mogli zasiąść za ławami Sali Obrad i stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”.

Wiele atrakcji dla dzieci

Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej. Swoje stanowiska dla odwiedzających otworzą m.in. Gdański Ogród Zoologiczny, Czyste Miasto Gdańsk, Zakład Utylizacyjny, Biuro Rozwoju Gdańska, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska i VisitGdańsk. Dla chętnych nie zabraknie popcornu i waty cukrowej, a najmłodsi znajdą świetną zabawę na „dmuchańcach”. Wrażenia artystyczne zapewni koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej i młodych artystów z Pałacu Młodzieży. Quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.