Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Marsz Równości, fot. Dominik Paszliński, www.gdansk.pl
Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:30

Trójmiejski Marsz Równości – spodziewane utrudnienia w ruchu

W sobotę, 25 maja odbędzie się manifestacja w Śródmieściu Gdańska. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej.

W sobotę, 25 maja, w godz. 14.30 – 18.00 na terenie Śródmieścia Gdańska organizowany będzie Trójmiejski Marsz Równości. Uczestnicy godzinie 16.00 rozpoczną przemarsz przy Urzędzie Marszałkowskim, na ul. Okopowej, następnie przejdą ul. Wały Jagiellońskie - Podwale Grodzkie - Błędnik - Popiełuszki - Nowomiejska - Narzędziowców – Malarzy.

Należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającego się zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji oraz Straż Miejska. Ruchem drogowym, w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 16.00-18.00. Informacje o bieżących zmianach będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na tablicach elektronicznych na przystankach.

Osoby chcące w sobotę, 25 maja odbyć podróż do Śródmieścia komunikacją miejską lub samochodem powinny uwzględnić spodziewane utrudnienia.

fot. www.gdansk.pl