Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Mężczyzna z telefonem w ręku - symboliczna fot  z Pixabay (niekverlaan)
Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 08:30

Zapraszamy na warsztaty dla mężczyzn doświadczających przemocy

Zjawisko przemocy dotyka także mężczyzn. Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oferuje panom - mieszkańcom Gdańska doświadczającym agresji - specjalistyczne, bezpłatne wsparcie.

Specjalistki, specjaliści OIK MOPR zapraszają na pomocowe, profilaktyczne warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przeciwdziałać przemocy domowej, gdzie można uzyskać np. psychologiczne i prawne wsparcie w tym zakresie. Zajęcia odbędą się w czwartek, 20 czerwca br. w godzinach od 17.00 do 19.00, w OIK przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Nowym Porcie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są do piątku, 14 czerwca br. pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).

Mężczyzna, ale bez stereotypów 

Przemoc wobec mężczyzn może przybierać różne formy: fizyczną, jak i emocjonalną czy seksualną. Może mieć charakter agresji bezpośredniej, jak i kontrolującej. Psycholodzy i starszy pracownik socjalny, którzy poprowadzą warsztaty dla mężczyzn, nie tylko podpowiedzą uczestnikom, jak poradzić sobie z problemem i skutecznie mu przeciwdziałać m.in. prawnie. Opowiedzą też, jaki jest wpływ kulturowy i społeczny na zjawisko przemocy. Porozmawiają z uczestnikami spotkania o emocjach, świadomości wyznaczania własnych granic oraz o stereotypach związanych z byciem mężczyzną. Poradzą, jak odzyskać sprawczość w życiu oraz poczucie własnej wartości. Podpowiedzą, jakie działania podjąć, aby poczuć się bezpieczniej.    

Przypomnijmy, że informacje dotyczące wsparcia dla osób doświadczających problemu społ. dostępne są na podstronie „Dom bez przemocy”, gdańskiego MOPR.

fot. Pixabay (niekverlaan)