Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

2630936
Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Data publikacji 16:00

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie ul. Lendziona i placu Kołodziejskiego

Od poniedziałku, 15 kwietnia potrwają prace przygotowawcze do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na ul. Lendziona oraz w obrębie pętli autobusowej przy Dworcu PKP we Wrzeszczu na placu Kołodziejskiego. Dzięki wprowadzonym zmianom pojazdy komunikacji miejskiej nie będą parkować na wysokości kamienicy przy ul. Lendziona 3, a znajdą dla siebie miejsce na pętli.

Zmiany polegać będą na utrzymaniu na odcinku ul. Lendziona ruchu jednokierunkowego, a także jej zawężeniu do jednego pasa poprzez przedłużenie istniejącej strefy wyłączonej z ruchu. Dodatkowo zostaną tam zamontowane słupki blokujące.

Nowe miejsca postojowe dla autobusów wyznaczone zostaną w obrębie pętli. Do tego potrzebne jest rozebranie fragmentu peronu przystankowego znajdującego się najbliżej budynku Lendziona 3 i ułożeniu nawierzchni bitumicznej. Powiększona w ten sposób przestrzeń umożliwi pojazdom komunikacji miejskiej parkowanie w tym miejscu.

Rozpoczęte prace rozbiórkowe potrwają planowo do końca kwietnia. Natomiast ułożenie nowej nawierzchni, wymalowanie oznakowania na ul. Lendziona i przeniesienie postoju autobusów zakończy się w pierwszej połowie maja.