Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Hynka przejście
Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 12:30

Podpisano umowę na budowę przejścia naziemnego w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka

W listopadzie tego roku zostanie oddane do użytku nowe przejście naziemne w Gdańsku. Powstanie ono w pobliżu skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ul. Hynka. Właśnie podpisano umowę na realizację tego zadania.

Planowane przejście będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach zadaniach powstanie także przejazd rowerowy przez torowisko. Teren zostanie oświetlony, a także zyska odwodnienie. W pobliżu przejścia zostanie nasadzony nowy trawnik.

Wykonawcą prac została Grupa Flize Gres. Koszt budowy przejścia to niecałe 3,4 mln złotych. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2024 r.

W kwietniu 2022 roku otwarto przejście naziemne przez Wały Jagiellońskie w pobliżu Bramy Wyżynnej, które nie tylko zwiększyło bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, ale jest także częścią sukcesywnie realizowanej polityki miasta przywrócenia Śródmieścia pieszym.  W ostatnich latach wybudowano skrzyżowania na Podwalu Przedmiejskim na wysokości ulicy Łąkowej i kolejne na ulicy Chmielnej, a także przejście przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W planach jest także budowa przejścia przy dworcu w Gdańsku Głównym.