Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

grafika ostrzegająca przed wyłudzeniami

Cyprian Maciejewski
InnoBaltica Sp. z o.o.

Data publikacji 16:57

Oszuści podszywają się pod System FALA. Uwaga na podejrzane linki!

W związku z wykrytymi próbami wyłudzeń, spółka InnoBaltica informuje, że nie sprzedaje kart podarunkowych Systemu FALA, a jedyną stroną internetową, przez którą można zamówić Kartę FALA jest strona Systemu Fala. Spółka powiadomiła policję o oszustach próbujących pobierać pieniądze za zakup karty poprzez fałszywe strony internetowe oraz profile społecznościowe.

InnoBaltica nie promuje Karty FALA jako karty podarunkowej. Spółka ostrzega przed działaniami oszustów, którzy założyli profil na portalu Facebook oraz fałszywą stronę www, podszywając się pod kampanię Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz promocję karty podarunkowej Systemu FALA - "Karta transportu publicznego Trójmiasto". Strona ta wyłudza pieniądze od pasażerów. Jedyną legalną i bezpieczną stroną, przez którą można zamówić Kartę FALA (pierwszy egzemplarz jest bezpłatny), jest strona Systemu Fala, możliwe też jest wykorzystanie do tego celu aplikacji “System FALA”.

Poinformowanie organów ścigania

Sprawa została już przekazana policji i prokuraturze, spółka InnoBaltica jest w pełnej gotowości do pomocy i współpracy, a fałszywy profil został zgłoszony administracji portalu Facebook (Meta). Wszelkie podejrzane działania prosimy sygnalizować odpowiednim służbom.

W załączeniu:

  • screeny fałszywego profilu / strony
  • grafika ostrzegawcza
  • pismo – zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa