Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

BeZee 23 evenea 1200x630px

Anna Nowicka
Inkubator Starter

Data publikacji 09:00

BeZee – trendy w edukacji

Co możemy zrobić, żeby edukacja była jak najmniej… sztuczna? Konferencja BeZee – trendy w edukacji już po raz dziewiąty połączy przedstawicielki i przedstawicieli środowisk związanych z edukacją, biznesem i technologią. Rozpocznie się w czwartek, 16 listopada w Echo Sferze, a oficjalnego otwarcia dokona Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska.

BeZee to coroczna ogólnopolska konferencja edukacyjna organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter. Jest świetną okazją, by wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami dotyczącymi wspierania młodzieży w świecie zaraz po szkole.

- Dzięki ciągłej współpracy z młodzieżą, szkołami i uczelniami oraz osobami zajmującymi się edukacją i biznesem możemy odpowiadać na rzeczywiste potrzeby młodego pokolenia, biorąc pod uwagę różne perspektywy – mówi Anna Nowicka, koordynatorka projektu z ramienia Inkubatora Starter. - W tym roku skupiamy się na sztucznej inteligencji w edukacji, wplatając w nią kontekst relacji, ponieważ w gąszczu nowinek technologicznych nie powinniśmy zgubić człowieka.

Na scenie i w kuluarach pojawią się następujące tematy:

  • sztuczna inteligencja – kształtowanie umiejętności krytyczno-twórczych z wykorzystaniem AI
  • nowe technologie – redefinicja roli nauczyciela w procesie kształcenia, weryfikacji wiedzy, strategii uczenia i nauczania
  • fake newsy – sposoby wyposażenia uczniów i uczennic w kompetencje chroniące przed dezinformacją
  • kompetencje miękkie – higiena cyfrowa oraz skuteczna komunikacja między gronem pedagogicznym, dyrekcją i rodzicami.

Wśród prelegentów i prelegentek pojawią się m.in.: „Pan Belfer – Nauczyciel z Internetów”, czyli Dawid Łasiński, nauczyciel chemii, youtuber i trener umiejętności cyfrowych, dr Grzegorz D. Stunża, wykładowca akademicki, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego od lat zaangażowany w edukację medialną, prezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej oraz Olga Doleśniak-Charczuk, publicystka, dziennikarka, redaktorka serwisu factcheckingowego FakeHunter Polskiej Agencji Prasowej. Nie zabraknie także warsztatów z ekspertami i ekspertkami, targów EduShow, na których zaprezentują się firmy i instytucje edukacyjne oraz dużej dawki networkingu.

- Nowością podczas tegorocznej edycji będą rozmowy stolikowe, czyli specjalna przestrzeń do rozmowy i wymiany myśli z zaproszonymi gościniami i gośćmi, współpracującymi ze Starterem osobami z biznesu oraz młodzieżą z Młodzieżowej Rady Startera – nadmienia koordynatorka. - Młodzieżowa Rada to stały członek naszych różnych przedsięwzięć, z czego bardzo się cieszymy – dodaje.

Warto podkreślić, że głos młodego pokolenia będzie słyszalny nie tylko w przenośni – całą konferencję poprowadzą bowiem dwie przedstawicielki Młodzieżowej Rady Startera: Alicja Gęba oraz Judyta Bienias, uczennice XIX LO w Gdańsku.

- Wzięcie udziału w takim wydarzeniu to nie tylko wielki zaszczyt, ale i wspaniałe doświadczenie. Można poznać ludzi z pasją i posłuchać o najnowszych, innowacyjnych pomysłach na mądre wprowadzanie nowości technologicznych do szkół – mówią. - Pojawia się coraz więcej rozwiązań dotychczasowych problemów, a konferencje takie jak ta dają nadzieję, że niedługo wejdą one w życie i trochę urozmaicą czas spędzany w szkole.

Konferencja odbędzie się w czwartek, 16 listopada, stacjonarnie od godz. 9.00 - 18.00 w sali konferencyjnej Echo Sfera w Galerii Metropolia (poziom -1, ul. Kilińskiego 4, Gdańsk).

Więcej informacji na stronie konferencji oraz na profilu Starter Edukacja na Facebooku. 

Rejestracja i bilety

Cena regularna biletu: 119 zł.

  • Pakiety dla grup*

Przy zapisie 3 osób z jednej szkoły obowiązuje zniżka. Zainteresowanych prosimy o kontakt: bezee@inkubatorstarter.pl

  • Cena obejmuje:

6 prelekcji, udział w wybranych warsztatach i/lub rozmowach stolikowych, udział w targach EduShow. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji oraz lunch i poczęstunek podczas przerw na kawę.

  • Kontakt:

koordynacja konferencji: Anna Nowicka, Inkubator Starter; e-mail: a.nowicka@inkubatorstarter.pl

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gdańskiej Fundacji Rozwoju Gospodarczego, której Fundatorem jest InvestGDA.