Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Gdańsk dla młodych podróżników fot  Ewa Grela Muzeum Gdańska  (1)
Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 12:00

Gdańsk dla młodych podróżników – premiera książki, która trafi do dzieci w naszym mieście

W poniedziałek, 23 października o godz. 11.30 w Szkole Podstawowej nr 59, przy ul. Modrej 2 odbędzie się premiera książki pt. „Gdańsk dla młodych podróżników”. Wybrane fragmenty, uczniom klas IV, przeczyta Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz twórcy przewodnika: prof. Jacek Friedrich i Adam Pękalski. 4 tysiące egzemplarzy książki trafi do czwartoklasistów ze szkół, których organizatorem jest miasto.

Książka „Gdańsk dla młodych podróżników” adresowana jest do młodych 7–12-letnich czytelników. To rodzaj przewodnika turystycznego dla dzieci po mieście z tysiącletnią historią i licznymi zabytkowymi budynkami i miejscami. Jest źródłem informacji o historii Gdańska i najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć. Co ważne, pokazuje Gdańsk nie tylko w perspektywie jego historii, ale także w jego współczesnym wymiarze. Przewodnik jest wyposażony w mapy i notatnik, dzięki którym zyskuje funkcję wygodnego narzędzia do zaplanowania wycieczek po Gdańsku.

Spotkanie poprowadzi Justyna Sawicka z działu literackiego Miejskiego Teatru Miniatura.

Książka jest uzupełnionym wznowieniem przewodnika autorstwa Jacka Friedricha, zrealizowanym z inicjatywy miasta w ramach programu Edukacja do Kultury. Gdańsk. Jej wydawcą jest Muzeum Gdańska. Publikacja trafi do sprzedaży w dniu premiery, 23 października 2023. 

WAŻNE! Dziennikarze, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu, proszeni są o przesłanie informacji o planowanej obecności na: marta.formella@gdansk.gda.pl.