Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 18:26

Dynatrace rozwija działalność w Gdańsku

Międzynarodowa firma technologiczna Dynatrace zdecydowała o kontynuacji rozwoju swojego biura w Gdańsku. We wtorek, 19 września ogłosiła zwiększenie zatrudnienia o 150 nowych pracowników.

- Reinwestycja, którą realizujecie jest doskonałym przykładem na to, że w naszym mieście i całym regionie dobrze prowadzi się biznes oraz współpracuje z innymi podmiotami – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. - To doskonałe miejsce do dalszego rozwoju. Jednym z założeń Strategii naszego miasta 2030+ jest stworzenie 50 tysięcy nowych miejsc pracy, właśnie w nowych technologiach. Cieszy mnie, że działania firm, realizujących się na naszym rynku, wpisują się w działania tej Strategii. W zeszłym tygodniu odebraliśmy najważniejszą nagrodę na Pomorzu, w kategorii Miasto Przyjazne Przedsiębiorcom i dzisiejsza uroczystość jest doskonałym przykładem realizacji założonych przez nas celów. 

W 2021 roku zakończono proces wyposażania gdańskiego biura Dynatrace. Przestrzeń została starannie zaprojektowana, aby sprzyjać kreatywnej pracy i integrować lokalne środowisko. Zrezygnowano z tradycyjnych open space-ów na rzecz stref podzielonych funkcjonalnie do charakteru wykonywanych zadań. Już wtedy zapowiadano plany zwiększenia zatrudnienia. We wtorek, 19 września, firma ogłosiła zwiększenie liczby pracowników. Obecnie poszukiwane są osoby na stanowiska: product managers, cloud experts, front-end engineers oraz JAVA engineers. Planowane jest zatrudnienie 150 nowych pracowników.

– Obecnie branża IT to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki Pomorza. Współpraca z wykwalifikowanymi specjalistami stanowi fundament naszego sukcesu. Jestem przekonany, że reinwestycja Dynatrace w Gdańsku i zwiększenie zatrudnienia o 150 nowych ekspertów przyczyni się do budowania potencjału technologicznego i wzmocnienia pozycji regionu jako ośrodka zaawansowanych procesów high-tech – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

O Dynatrace

Dynatrace to globalna firma technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu inteligentnego oprogramowania do zarządzania wydajnością aplikacji. Oferuje platformę opartą na sztucznej inteligencji (AI) i automatyzacji, dostarczając rozwiązania do monitorowania wydajności aplikacji (APM) oraz monitoringu całych środowisk cyfrowych (DPM). Dynatrace utrzymuje pozycję niekwestionowanego lidera, oferując kilka produktów, które mogą być instalowane wspólnie w ramach jednej platformy lub w różnych konfiguracjach i uzupełniać się w zależności od potrzeb. Rozwiązania te umożliwiają monitorowanie operacji użytkowników końcowych oraz kontrolę wszystkich aplikacji, zarówno na przeglądarkach internetowych, jak i na urządzeniach mobilnych. Dzięki ciągłemu gromadzeniu danych z różnych komponentów nowoczesnych aplikacji i infrastruktury, włączając w to technologie chmurowe oraz korporacyjne, firma dostarcza kompleksowe, precyzyjne informacje o wydajności.

- Kolejne plany rozwojowe Dynatrace w Gdańsku to dowód, że mimo światowych roszad na rynkach IT, pozostajemy atrakcyjnym środowiskiem dla graczy dużego kalibru i dajemy możliwości dalszego rozwoju. Różnorodność i poziom zaawansowania procesów obsługiwanych przez zespół firmy w Trójmieście potwierdza, iż pomorski ekosystem technologiczny jest różnorodny i konkurencyjny, a w dodatku – co najbardziej istotne – stabilny – komentuje Marcin Grzegory, Deputy Director, Invest in Pomerania.

Rozwój gdańskiego oddziału

Trójmiejski oddział firmy w ostatnich latach dynamicznie się rozwijał. Obecnie, na czterech piętrach budynku Platinum w kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku, Dynatrace zajmuje 5,3 tys. m2. To tutaj, w drugim co do wielkości centrum, w strukturach globalnej firmy, pracuje 350 wykwalifikowanych specjalistów. Warto podkreślić, że zespoły Dynatrace w Gdańsku są w pełni samowystarczalne, co oznacza, że wszelkie role potrzebne do stworzenia produktu są obsadzone na miejscu.

- Przez ostatnie dwa lata konsekwentnie realizowaliśmy nasze plany rozwojowe. Zbudowaliśmy zespół złożony z fantastycznych fachowców, pasjonatów tworzących wartościowy produkt – mówi Michał Bojko, Poland Lab Lead & R&D Development Director.