Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

family-2485714 1280

Barbara Tomasik-Mejsner
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Data publikacji 14:00

„Dodać sił” spotkania dla rodziców/opiekunów z Ukrainy przebywających w Gdańsku

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza rodziców/opiekunów dzieci z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście, do udziału w bezpłatnych warsztatach z psycholożką. Mają one służyć m.in. wzmocnieniu psychicznemu, emocjonalnemu uczestniczek i uczestników, poprawieniu ich relacji z dziećmi oraz odnalezieniu harmonii w nowej, życiowej sytuacji. Zajęcia startują w środę, 27 września, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 na Siedlcach.

Migracja jest zawsze trudna, zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci. Muszą się bowiem odnaleźć w nowej sytuacji. Takie życiowe zmiany często zaburzają rodzinny ład, prowadzą do pogorszenia relacji między rodzicami a dziećmi.

Zapisz się na wspierające spotkania

W ramach programu pt. „Dodać Sił”, MOPR przygotował cykl dziesięciu nieodpłatnych spotkań z psycholożką, adresowany do ukraińskich rodziców przebywających w Gdańsku. Odbywać się one będą w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 27.09.2023 r. Cykl spotkań zakończy się na początku grudnia. 

Dodatkowe informacje w języku ukraińskim/polskim: (+48) 515 299 648

Zadbaj o siebie i relacje z bliskimi

Podczas spotkań psycholożka z Ukrainy podpowie uczestniczkom i uczestnikom m.in. jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz uczuciami. Doradzi też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak najlepiej wspierać swoje dziecko i rozwijać jego talenty. Podpowie, w jaki sposób poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem oraz jak zachęcić córkę czy syna do współpracy. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować harmonijne relacje rodzinne i rówieśnicze.

Realizacja programu odbywa się przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

fot. pixabay