Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:00

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw 2023

Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór do Gdańskiego Funduszu Zakupu Wydawnictw. Do 30 września gdańskie księgarnie kameralne i wydawnictwa mogą składać wnioski o zakup wybranych pozycji książkowych i albumów muzycznych. Wnioski należy składać za pośrednictwem formularza elektronicznego systemu Witkac.

Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw skierowany jest do księgarzy kameralnych i wydawców prowadzących działalność i odprowadzających podatki w Gdańsku. Zgłaszać można tytuły z zakresu literatury pięknej, poezji, literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a także wydawnictwa muzyczne. W konkursie mile widziane są nowości, w tym także z gatunku young adult, książki o Gdańsku i gdańskich twórców. Do zakupu można również zgłaszać tytuły, które powstały przy wsparciu stypendium kulturalnego Miasta Gdańska.

Zakupione wydawnictwa są przeznaczone m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez Gdańsk, jako rzeczowe wsparcie tzw. Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży i przekazywane do filii bibliotecznych oraz filii bibliotek szkolnych.

Składanie wniosków

Wnioski w tym naborze należy złożyć do 30 września w systemie witkac.pl, wybierając nabór na Gdański Fundusz Zakupu Wydawnictw. W jednym wniosku można zgłosić wiele tytułów. Do wniosku należy dołączyć skany okładek wydawnictw. Po złożeniu wniosku w systemie, należy wygenerować potwierdzenie złożenia wniosku i złożyć je (ePUAP-em lub w wersji papierowej) jednak najpóźniej w terminie do 5 dni roboczych od dnia zakończenia danego naboru.

Szczegóły dotyczące składania wniosków w poszczególnych programach zostały szczegółowo opisane w regulaminie.

Kontakt

W sprawie Gdańskiego Fundusz Zakupu Wydawnictw informacji udziela Hanna Łozowska
tel. + 48 58 323 61 19
e- mail: hanna.lozowska@gdansk.gda.pl