Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Izabela Kozicka-Prus

Izabela Kozicka-Prus
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:36

Zwycięzcy EuroSkills Gdańsk 2023 wyłonieni!

Najlepsi z najlepszych zostali uhonorowani w sobotni wieczór, 9 września, podczas ceremonii zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023. Blisko 600 młodych specjalistów konkurowało w 42 umiejętnościach i zawodach. 13 medali trafiło do reprezentantek i reprezentantów Polski.

EuroSkills Gdańsk 2023, pod hasłem #UnitedBySkills, był wyjątkowym wydarzeniem dla Polski, łączącym sektor przemysłowy, społeczny i edukacyjny. W ciągu trzech dni zmagań młodzi ludzie z 32 krajów zaprezentowali się w 42 różnych umiejętnościach i zawodach.

Ciężka praca wszystkich zaangażowanych została ostatecznie uhonorowana, gdy delegaci z 32 krajów członkowskich WorldSkills Europe zebrali się wraz z zawodnikami, ekspertami i kibicami podczas spektakularnej ceremonii zamknięcia, kiedy oficjalnie zaprezentowano wyniki konkursu EuroSkills 2023.

Wśród tysięcy widzów, którzy zgromadzili się na ceremonii zamknięcia w Polsat Plus Arena Gdańsk, byli Teija Ripattila, przewodnicząca Zarządu WorldSkills Europe oraz prof. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Polska i dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

Polskę godnie reprezentowała 41 osobowa grupa.

Złote medale:

- Rafał Rygalik – frezowanie CNC

- Jan Firlej – elektronika

- Piotr Wyrzyk/Hubert Krasuski – integracja robotów przemysłowych

Srebrny medal:

- Dawid Miotk – obsługa gości hotelowych

Brązowe medale:

- Krzysztof Żurek – chłodnictwo i klimatyzacja

- Dorota Cieślicka – budownictwo cyfrowe

- Rafał Piechaczek – mechanika pojazdów ciężarowych

Medale doskonałości:

- Alan Kaczkowski

- Mateusz Wyskok

- Weronika Kwiatek-Binda

 - Emilia Wilde

 - Janusz Perucki

- Michał Kobyłecki

Przekazanie flagi WorldSkills Europe

Ceremonia zamknięcia EuroSkills Gdańsk 2023 zakończyła się przekazaniem flagi WorldSkills Europe następnemu krajowi goszczącemu EuroSkills, Danii. Już za 2 lata odbędzie się EuroSkills Herning 2025.

EuroSkills Gdańsk 2023 był ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu - największego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w Europie.

EuroSkills Gdańsk 2023 został zorganizowany w partnerstwie przez Polską Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), WorldSkills Poland, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AmberExpo Gdańsk.

fot. www.gdansk.pl/ G. Mehring