Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 10:00

Poznaj sąsiadów na pchlim targu w Nowym Porcie

W sobotę, 26 sierpnia mieszkanki i mieszkańcy Nowego Portu będą mieli okazję do działania proekologicznego i do społecznej integracji. W godz. od 10.00 do 13.00, na zielonym terenie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 odbędzie się pchli targ. Wstęp na imprezę jest wolny.

Zieleniec przy budynku m.in. Centrum Pracy Socjalnej 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wypełnią osoby, które chcą wymienić, sprzedać lub oddać niepotrzebne rzeczy w dobrym stanie. Niepotrzebne ubrania, zabawki, książki, przedmioty retro „z duszą”, wyroby artystyczne, naczynia, sadzonki oryginalnych roślin czy własnoręcznie wykonane biżuteria i ozdoby z pewnością znajdą nowych właścicieli. Każdy uczestnik targu przygotowuje wystawiennicze stoisko według uznania i własnej inwencji. Wystarczą koc, rozkładany stolik lub przenośny wieszak, aby wyeksponować rzeczy.

Dzielnica łączy

Sobotnie spotkanie posłuży też aktywizacji i integracji mieszkanek i mieszkańców tej dzielnicy Gdańska. Będzie czas, by porozmawiać z uczestniczkami i uczestnikami targu, lepiej poznać sąsiadów i nawiązać przyjaźnie. W ramach imprezy przewidziano również m.in. darmową loterię fantową.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają jego inicjatorzy i partnerzy: organizatorzy społeczności lokalnej gdańskiego MOPR, Stowarzyszenie Nowy Port – Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” oraz Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Ładna pogoda zamówiona!