Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Perły Samorządu, fot. Karol Stańczak/gdynia.pl
Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:00

Perły Samorządu 2023, Izabela Kuś najlepszym skarbnikiem

W czwartek, 1 czerwca po raz jedenasty ogłoszono ranking Perły Samorządu, organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Izabela Kuś, skarbnik miasta, zdobyła I miejsce w kategorii Skarbnik Samorządu 2023, a prezydent Aleksandra Dulkiewicz,  otrzymała wyróżnienie w kategorii Włodarz - Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Gdańsk okazał się trzeci w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Społeczna kampania miasta otrzymała wyróżnienie.

- Do Gdańska trafiło specjalne wyróżnienie za kampanię Gdańsk Miastem Równości. Dziękujemy za docenienie działań twórców kampanii i wszystkich, którzy przyczynili się do jej realizacji. Dziękuję także za wyróżnienie w kategorii Włodarz Gmina Miejska powyżej 100 tys. mieszkańców, które otrzymałam osobiście. To bardzo miłe i dopinguje do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla mieszkanek i mieszkańców – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Czym jest ranking Perły Samorządu?

Perły Samorządu to ogólnopolski ranking Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Tegoroczna edycja jest jedenastą. 

Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców. Wyróżnienia od kilku lat przyznawane są także w rankingu Skarbnik Samorządu oraz w konkursie Samorządowy Lider Komunikacji i Promocji. 

Gdańsk trzeci, wyróżnienia dla prezydent Gdańska i Miasta

W czwartek, 1 czerwca wieczorem, w Gdyni rozstrzygnięto tegoroczny ranking. Gdańsk zajął trzecie miejsce w kategorii gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców, zaraz za Poznaniem i Łodzią. Wyróżnienie otrzymała prezydent Aleksandra Dulkiewicz w kategorii Włodarz - Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców. Miasto otrzymało także wyróżnienie specjalne za kampanię "Gdańsk Miastem Równości".

Najlepszy Skarbnik - Izabela Kuś, Gdańsk

Podczas tegorocznej gali, po raz szósty, wybierany był Skarbnik Samorządu. Wśród kategorii były gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie do 25 tys. mieszkańców, gminy miejskie powyżej 25 tys. mieszkańców, powiaty oraz miasta na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców.

W tej ostatniej kategorii zwyciężyła Izabela Kuś z Gdańska. 

- Wielka duma! Iza Kuś została Skarbnikiem Samorządu 2023 w rankingu Perły Samorządu – pochwaliła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Serdecznie gratuluję pani skarbnik i dziękuję za profesjonalną opiekę nad finansami naszego miasta - podsumowała wyniki prezydent.