Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:00

Okrągłe jubileusze gdańskich przedszkoli

W minionym tygodniu 40-lecie świętowało przedszkole nr 75 "Pod Tęczą" w Pieckach-Migowie. Uroczystość z okazji 70 lat działalności przygotowało przedszkole nr 21 "Bajnutkowo" na Suchaninie, drugie najstarsze w Gdańsku. W obu wydarzeniach udział wzięła Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania oraz miejscy i dzielnicowi radni.

Pierwszy z jubileuszy odbył się w środę, 24 maja. Podczas wydarzenia najmłodsi z każdej grupy wiekowej zaprezentowali występy artystyczne. Były tańce, recytowane wiersze i wspólny śpiew przedszkolnego hymnu. Nie zabrakło podziękowań i życzeń.

- Bardzo dziękuje wszystkim pracowniczkom, wychowawczyniom i dyrektorkom, które przez te wszystkie lata opiekowały się najmłodszymi mieszkańcami i mieszkankami Gdańska w tej dzielnicy - mówiła Monika Chabior. - Z okazji tego jubileuszu, życzę kolejnych lat pełnych uśmiechu, błysku w oku i energii, którą zarażacie młodych i tych starczych.

Zgodnie z przyjętą w kwietniu uchwałą Rady Miasta Gdańska przedszkole nr 75 w Gdańsku przy ul. Wileńskiej 62 uzyskało imię „Pod tęczą”. Tekst przyjętej uchwały przeczytał podczas uroczystości Wojciech Błaszkowski, Radny Miasta Gdańska. Po niedawnym remoncie i termomodernizacji, budynek pozyskał nową elewację, na której pojawiły się kolory tęczy w obramowaniach okien. Dzięki kolorowym akcentom nazwa „Pod tęczą” doskonale wkomponowuje się w wygląd budynku.

70 lat minęło

Drugie co do wieku przedszkole w Gdańsku swój jubileusz obchodziło w piątek, 26 maja. W "Bajnutkowie", które mieści się przy ul. Mozarta, a sąsiaduje z takimi ulicami jak Wagnera, Beethovena czy Bacha, nie mogło zabraknąć wokalno-artystycznego przedstawienia. Podopieczni przedszkola nr 21 zaprezentowali swoją wersję "Kopciuszka". Udział w spektaklu wzięli także rodzice uczęszczających tam dzieci.

- Chciałabym wam pogratulować tak wspaniałego występu. Jesteście wzorem dla innych i chciałabym, żebyście dalej tak działali, inspirowali i nieśli ten bajkowy pomysł w przyszłość - mówiła Monika Chabior. - Z okazji tak dostojnego jubileuszu 70-lecia, składam wyrazy głębokiego szacunku, podziękowania za dotychczasową owocną pracę dla dobra gdańskich dzieci i życzę kolejnych lat wspaniałej współpracy.

Podczas uroczystości głos zabrali także miejscy radni: Piotr Dzik oraz Piotr Gierszewski, który sam uczęszczał do świętującego przedszkola. Przekazali oni także na ręce Ewy Kołodziej, dyrektorki przedszkola upominki dla najmłodszych.

Załączniki