Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:30

Trójmiejski Marsz Równości – spodziewane utrudnienia w ruchu

W sobotę, 27 maja odbędzie się manifestacja w Śródmieściu Gdańska. W związku z tym spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz komunikacji miejskiej.

W sobotę, 27 maja, w godz. 14.30 – 20.30 na terenie Śródmieścia Gdańska organizowany będzie Trójmiejski Marsz Równości. Uczestnicy rozpoczną przemarsz przy Teatrze Szekspirowskim, następnie przejdą ul. Bogusławskiego, Zbytki, Podwale Przedmiejskie, Okopowa, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, Popiełuszki, Nowomiejską, Narzędziowców i Malarzy.

Należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Na wspomnianym terenie obowiązuje całkowity zakaz używania dronów. Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, przestrzeni publicznej oraz odbywającego się zgromadzenia czuwać będą funkcjonariusze policji oraz Straż Miejska. Ruchem drogowym, w najbardziej newralgicznych punktach będzie kierowała policja. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych i tramwajowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 16.00-18.00. Informacje o bieżących zmianach będą dostępne na stronie internetowej ZTM w zakładce „Bieżąca Sytuacja Komunikacyjna” oraz na tablicach elektronicznych na przystankach.

Osoby chcące w sobotę, 27 maja odbyć podróż do Śródmieścia komunikacją miejską lub samochodem powinny uwzględnić spodziewane utrudnienia.

fot. www.gdansk.pl