Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Rodzina z dziećmi
Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 11:00

Podczas imprez plenerowych o rodzicielstwie zastępczym

Specjalistki i specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapraszają osoby zainteresowane założeniem rodziny zastępczej do kontaktu oraz rozmowy. Będą do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców podczas niektórych majowych i czerwcowych imprez plenerowych w dzielnicach. 

Pomocowa akcja MOPR pod hasłem „Daj przyszłość – zostań rodziną zastępczą”, mająca na celu pozyskanie nowych opiekunów zastępczych dla dzieci, które nie mogą liczyć na właściwą opiekę biologicznych rodziców, będzie prowadzona m.in. na festynach w mieście. Psycholodzy, pedagodzy i trenerzy Wydziału Pieczy Zastępczej będą służyć informacjami podczas imprez dla rodzin, współorganizowanych m.in. przez fundacje i stowarzyszenia, lokalne społeczności, instytucje miejskie, np.:

  • w sobotę, 27 maja w godz. od 14.00 do 18.00 w Parku de Gaulle'a;
  • w niedzielę, 28 maja w godz. od 13.00 do 17.00 w Parku Oruńskim;
  • w sobotę, 3 czerwca w godz. od 10.00 do 14.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Marusarzówny 10 w Gdańsku.

Dobro i szczęście dzieci najważniejsze

Specjalistki i specjaliści MOPR serdecznie zapraszają do kontaktu gdańszczanki i gdańszczan, którzy lubią dzieci, są otwarci na ich potrzeby i chcą się spełnić życiowo w roli zastępczego opiekuna. Pracownicy Ośrodka odpowiedzą m.in. na pytania o udzielane rodzinom zastępczym wsparcie finansowe, rzeczowe oraz psychologiczne i prawne. Poradzą, jak przygotować się do pełnienia roli zastępczego rodzica oraz jakie warunki trzeba spełnić, by ten status uzyskać. Być może po tej konsultacji, łatwiej będzie podjąć decyzję o zaopiekowaniu się dzieckiem, które takiego wsparcia bardzo potrzebuje. Poczucie bezpieczeństwa, uważność, troska i miłość zastępczego opiekuna są kluczowe dla rozwoju dzieci pozbawionych właściwej opieki biologicznych rodziców.

Pracowniczki i pracownicy Wydziału Pieczy Zastępczej zapraszają też do kontaktu w MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku, tel.: 58 347 82 77 i 58 347 82 78 (w godz. pracy MOPR), e-mail: mopr@gdansk.gda.pl. Szczegółowe wiadomości m.in. o formach rodzinnej pieczy zastępczej, wsparciu dla opiekunów i dla dzieci objętych pomocą są dostępne na stronie gdańskiego MOPR.