Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Torby ze smakołykami dla osób starszych, od darczyńców na Wielkanoc - fot  Anna Dunajska z MOPR w Gd
Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 12:30

Wielkanoc gdańskich seniorek i seniorów radośniejsza

Paczki i torby wypełnione żywnością, drobnymi upominkami otrzyma na wiosenne święta 153 samotnych, starszych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To dzięki empatii i hojności darczyńców, którzy włączyli się w akcję „Seniorowi na Wielkanoc”.

W tegoroczną akcję prowadzoną przez MOPR włączyły się zarówno osoby indywidualne, jak i wolontariaty pracownicze gdańskich instytucji i firm.

- Mimo że produkty żywnościowe, środki pielęgnacyjne, kosmetyki i inne rzeczy są bardzo drogie, to jednak wspaniali darczyńcy znowu wsparli nasze działania - relacjonuje Anna Dunajska, koordynująca wielkanocną zbiórkę w gdańskim Ośrodku. - Wspólnie sprawiamy, że potrzebujące osoby starsze będą miały radośniejsze święta. Poczują tę magię i że nie są same, gdyż wokół są serdeczni, życzliwi ludzie. Dziękujemy za te gesty dobroci i społecznej solidarności.

Pracownicy socjalni dostarczą dary

Do „wielkanocnego, seniorskiego koszyka” darczyńcy ofiarowali nie tylko bardzo przydatną na święta żywność, m.in. konserwy mięsne, kawę, olej, miód, rozmaite słodkości, ale też inne potrzebne produkty np. chemię kosmetyczną. Niektóre osoby dołączyły do paczek drobne prezenty – niespodzianki oraz kartki z życzeniami. Te kilka skreślonych, miłych słów zawsze wzbudza wzruszenie obdarowanych.  

Pracownicy socjalni Ośrodka do świąt przekażą wszystkie dary sędziwym podopiecznym.