Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 08:30

Wspólne Miasto - kolejne spotkanie warsztatowe na temat Programów Rozwoju

W piątek, 24 marca odbędzie się drugie spotkanie z cyklu warsztatów dotyczących Programów Rozwoju, które posłużą wdrożeniu zaktualizowanej Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Będzie ono poświęcone obszarowi Wspólnego Miasta. Zmianie uległo miejsce spotkanie - odbędzie się ono w Inkubatorze Starter, przy ul. Lęborskiej 3b.

Spotkanie warsztatowe odbędzie się w piątek, 24 marca o godzinie 17.00 w Inkubatorze Starter. Gospodynią spotkania będzie Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. Wraz z koordynatorami Programu Rozwoju i specjalistami będziemy rozmawiać o priorytetach i przedsięwzięciach służących osiąganiu celów wyznaczonych w Strategii Rozwoju Miasta.

Chcemy poznać Wasze zdanie na temat tego, które działania z zakresu Wspólnego Miasta są obecnie najważniejsze w perspektywie do 2030 roku. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji. Głównymi tematami rozmów będą: 

  • edukacja: kompetencje przyszłości, przedsiębiorczość, rynek pracy
  • zdrowie i sport: profilaktyka zdrowotna, promocja zachowań sportowych
  • aktywność obywatelska: demokracja, solidarność, równe szanse
  • usługi społeczne, integracja społeczna
  • gospodarka mieszkaniowa i lokalowa

Osoby chętne do udziału w spotkaniu zachęcamy do rejestracji.

Zapraszamy również do wypełnienia ankiety na temat inwestycji i projektów do realizacji w Gdańsku do 2030 r. Ankieta w wersji papierowej będzie dostępna również na spotkaniu. Na głosy czekamy do 23 kwietnia. Wyniki zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującym, które odbędzie się 8 maja w Hevelianum.