Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:00

Koncertowe powitanie wiosny

Radosnymi piosenkami o nadziei i pięknie życia Cappella Gedanensis powita wiosnę. We wtorek, 21 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej przy ul. Menonitów 2a w Gdańsku odbędzie się koncert kwintetu smyczkowego i solistów, którzy wykonają pieśni autorstwa Piotra Ulatowskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Wstępem do koncertu „Powitanie wiosny” będzie muzyka wykonana na kamertonach terapeutycznych.

- W programie koncertu znajdą się piosenki o miłości, o radości, o pięknie życia, o nadziei, również piosenki z humorem i taneczne - w rytmach samby, tanga czy walca. Dobór piosenek tworzy wspaniały poetycki nastrój, który ma powitać, dźwięki, zapachy i kolory w pierwszym dniu wiosny – mówi Piotr Jan Ulatowski, kompozytor, autor muzyki i słów do utworów wtorkowego koncertu.

Podczas wydarzenia wystąpią: Irena Surmacz, Edyta Łuczkowska-Swat, Katarzyna Rogalska, Elwira Jefymenko, Mateusz Kołos, Adam Okrój, Przemysław Mazur, Eugenia Mazur, Piotr Jan Ulatowski oraz kwintet smyczkowy Cappelli Gedanensis.

Muzykę skomponowali: Piotr Jan Ulatowski i Przemysław Mazur, a za słowa odpowiadają: Renata Skelnik-Kotlińska, Małgorzata Zienkiewicz i Piotr Jan Ulatowski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Potwierdzenie przybycia należy przesłać na adres e-mail: cappella@gedanensis.pl

Piotr Jan Ulatowski

Pianista i gdański kompozytor ur. w 1958 r. w Kaliszu Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od lat występuje w renomowanych salach koncertowych w Polsce i za granicą. Współpracował z Cappellą Gedanensis, dyrygując i nagrywając w 2012 r. własną muzykę do przedstawienia pt. ”Wesele Żuławskie", którego premiera odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku Przy współpracy ze wspaniałymi muzykami m.in w studio Hofman i w studio Gdańsk wydał płytę pt. "Dokąd tak biegniemy "do poezji Ernesta Brylla. Jego muzykę prezentowały i rozpowszechniały rozgłośnie radiowe, internetowe oraz telewizyjne zarówno w kraju jak i za granicą. Skomponował kilka musicali, był również współtwórcą Gdańskiego Teatru Muzycznego "Picorello", gdzie napisał muzykę do takich przedstawień jak „Panienka z okienka", "Królowa Śniegu" i " Mała Syrenka”. Współpracował z Teatrem Atelier, m.in. z Agnieszką Osiecką. Od do 2011 do 2013 roku był dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Trąbkach Wielkich organizując wiele koncertów we współpracy m. in. ze znakomitymi artystami z Opery Bałtyckiej, z Filharmonii Bałtyckiej; spotkania z ciekawymi poetami i pisarzami m.in. Stefanem Chwinem. Stworzył warsztaty malarskie, baletowe, taneczne, muzyczne. Angażował się i wspierał szerzenie kultury w 25 sołectwach gminy. Jako pianista interpretował muzykę m.in. Georga Gershwina, Jeromy Kerna, Rachmaninowa, Bizeta, Griega, Ravela i Chopina, która była przedstawiana w formie recitali w Filharmonii Bałtyckiej, Operze Bałtyckiej, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku teatrach muzycznych i innych znakomitych salach. Wykonuje każdy rodzaj muzyki zarówno klasycznej jak i współczesnej i rozrywkowej.

Więcej informacji o Cappelli Gedanensis można znaleźć na stronie internetowej instytucji kultury.