Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Trzeci wiek w zdrowiu z wyróżnieniem
Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Data publikacji 13:00

Trzeci Wiek w Zdrowiu z wyróżnieniem

Urząd Miejski w Gdańsku otrzymał wyróżnienie w kategorii "Zdrowa Gmina". Program „Trzeci Wiek w Zdrowiu” ma na celu kształtowanie i utrwalanie zachowań prozdrowotnych u osób w wieku emerytalnym. Konkurs "Zdrowy Samorząd" został zorganizowany przez Portal Samorządowy oraz magazyn Rynek Zdrowia.

Program "Trzeci Wiek w Zdrowiu" realizowany jest przez Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Udział w nim pozwala pozyskać wiedzę o procesie starzenia, prawidłowym odżywianiu, przyjmowaniu leków czy nawiązywaniu prawidłowych relacji społecznych. Dopasowana aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy stanu zdrowia oraz samopoczucia.

- Cieszy nas, że z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie programem. Gdańszczanki i gdańszczanie 60+, uczestnicząc w wykładach i treningach, nie tylko zwiększają swoje kompetencje zdrowotne, ale także nawiązują nowe znajomości i rozwijają pasje. Jesteśmy dumni jako zespół GOPZiPU z osiąganych przez uczestników efektów, które są także dla nas motywacją i inspiracją do działania - mówi Małgorzata Kaźmierczak, koordynatorka programu "Trzeci Wiek w Zdrowiu".

Każdy uczestnik, w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem, specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem, otrzymuje indywidualny, ośmiotygodniowy Plan Postępowania Zdrowotnego. Wykłady i ćwiczenia odbywają się dwa razy w tygodniu. 

- Mam przyjemność prowadzić trening zdrowotny w programie od samego początku. Cieszę się, bo wyraźnie widzę, że uczestnicy 60+ biorą coraz większą odpowiedzialność za swoje zdrowie, świadomie podejmują trud treningu w kreacji zdrowia i doceniają efekty tych zachowań w codziennym życiu. Cieszymy się, że nasze starania zostały dostrzeżone i docenione na arenie ogólnopolskiej. Moje treningi z grupami seniorów to wciąż niesamowicie dobra przygoda i satysfakcjonujące zajęcie - mówi Piotr Paszkowski, trener w programie "Trzeci Wiek w Zdrowiu".

Szczegóły dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień.