Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

strategia 2030 plus; materiał prasowy BP
Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:30

Strategia Rozwoju Gdańska 2030 plus - otwarte spotkania i warsztaty

Rozpoczynają się prace nad uchwalonym we wrześniu dokumentem Strategii Rozwoju Miasta. Rusza cykl warsztatów na temat nowych Programów Rozwoju, w których mogą wziąć udział mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, specjaliści, organizacje społeczne i partnerzy gospodarczy. To czas, w którym można porozmawiać o Programach Rozwoju miasta, określających ramy lokalnego rozwoju miasta.

- Już w najbliższą środę rozpoczynamy cykl rozmów, warsztatów i spotkań o tym, jaki ma być Gdańsk 2030 plus – zaprasza Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Podczas spotkań wspólnie wytypujemy przedsięwzięcia, porozmawiamy o tym, co jest dla nas ważne i o jakim Gdańsku marzymy. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w środę, 1 marca. Później ponownie spotkamy się w marcu i kwietniu, a całość podsumujemy 8 maja. To będzie czas i wartość dla wspólnego dobra – zachęca prezydent.

Na otwartym spotkaniu inauguracyjnym, które odbędzie się 1 marca o godz. 17.00 w ogrodzie zimowy ECS,  zaprezentowane zostaną nowe koncepcje Strategii Rozwoju Miasta. Na spotkaniach zostaną przedstawione główne założenia rozwojowe do roku 2030. Głos gdańszczanek i gdańszczan o tym, jak najlepiej osiągnąć cele strategiczne i które działania są obecnie najważniejsze, będzie kluczowym w podjętych działaniach. Podczas warsztatów będzie można zgłaszać swoje idee i koncepcje oraz dzielić się pomysłami na nowe inicjatywy. Wszystko to poddane zostanie uwarunkowaniami zewnętrznymi: obecną sytuacją społeczno-gospodarczą, kolejną perspektywą finansową Unii Europejskiej, a także wyzwaniami, jakie przyniosą najbliższe lata. Wszystkie uwagi i pomysły na to, jakie przedsięwzięcia powinny być podejmowane w Gdańsku w najbliższych latach, będą miały wpływ na ostateczny kształt dokumentu Programów Rozwoju.

Transmisja z pierwszego spotkania w środę, 1 marca, na www.gdansk.pl . Początek o godz. 17.00.

Strategia Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus podzielona jest na cztery główne obszary tematyczne, przypisane do celów strategicznych. Są to: Zielone Miasto, Wspólne Miasto, Dostępne Miasto i Innowacyjne Miasto.

Harmonogram spotkań 

Data 

Nazwa spotkania 

Godziny 

Miejsce 

Rejestracja

01.03

Spotkanie inaugurujące 

17:00-18:30 

ECS
(pl. Solidarności 1) 

Bez rejestracji

13.03

Dostępne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

ZSO nr 8
(ul. J. Meissnera 9) 

Zachęcamy do rejestracji

24.03 

Wspólne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

SP nr 46
(ul. Arkońska 17) 

Zachęcamy do rejestracji

04.04

Zielone Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

SP nr 12
(ul. Człuchowska 6)  

Zachęcamy do rejestracji

17.04

Innowacyjne Miasto
- warsztaty

17:00-18:30 

XIX LO
(ul. J. Pestalozziego 11/13) 

Zachęcamy do rejestracji

8.05

Spotkanie podsumowujące 

17:00-18:30 

Hevelianum
(ul. Gradowa 6) 

Bez rejestracji