Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 13:30

Koniec prac na budowie ronda u zbiegu ul. Kartuskiej i Nowatorów

Zakończyły się roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. Nowatorów i Kartuskiej. We wtorek, 6 grudnia na rozbudowanym odcinku ul. Kartuskiej od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

We wtorek, po porannym szczycie komunikacyjnym, planowane jest  otwarcie dla ruchu samochodowego i pieszego całego wybudowanego odcinka ul. Kartuskiej  od ul. Otomińskiej do  ul. Nowatorów. Od 6 grudnia auta będą mogły jeździć już w pełnym przekroju jezdni. Udostępniony zostanie również ruch po chodnikach i drodze rowerowej.

Skrzyżowanie ul. Nowatorów i ul. Kartuskiej stało się rondem. Kierowcy zyskali dodatkowe pasy ruchu, co znacznie upłynni ruch w tej części miasta. Ponadto przebudowano również odcinek ul. Nowatorów do wysokości ul. Fabrycznej.  Oprócz samego skrzyżowania w zakresie zadania znalazła się przebudowa  chodników,  ścieżki rowerowej wraz z przebudową infrastruktury podziemnej. Koszt prac wyniósł niecałe 13 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm, którego liderem była spółka Kruszywo.