Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Grafika Głosuj na Gdańsk

Marek Krzemiński
Międzynarodowe Targi Gdańskie

Data publikacji 15:03

Zagłosuj na Gdańsk w konkursie na najlepszy jarmark świąteczny w Europie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku jest jednym z najpiękniejszych w Polsce i w Europie. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców Trójmiasta i turystów. W tym roku gdański jarmark po raz kolejny został nominowany w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market”. O zwycięstwie zadecydują internauci.

Best Christmas Market to prestiżowy plebiscyt przeprowadzany co roku przez European Best Destinations - organizację turystyczną w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie.

W konkursie biorą udział największe i najpiękniejsze miasta starego kontynentu i ich jarmarki świąteczne. Konkurencja jest ostra - Bazylea, Wiedeń, Bruksela, Edynburg, Praga czy Tallin - to tylko niektórzy z uczestników. 

Gdańsk nie raz udowadniał, że dla jego mieszkańców nie ma rzeczy niemożliwych, więc Jarmark Bożonarodzeniowy, który od 18 listopada aż do 23 grudnia wita gości pachnącymi przysmakami, parującymi grzańcami i kolorowymi stoiskami z niepowtarzalnym rękodziełem i prezentami, ma ogromne szanse na znalezienie się w czołówce. Tym bardziej, że w 2019 roku, jako jedyny w Polsce brał udział w tym konkursie, a dzięki głosom internautów zajął trzecie miejsce.

Głosy w konkursie o tytuł „European Best Christmas Market” można oddawać poprzez portal www.christmas.ebdest.in od piątku, 25 listopada, do czwartku, 8 grudnia. Dziennie można oddawać jeden głos z jednego IP.

Odwiedź gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany jest w historycznym centrum pięknego Gdańska. Na Targu Węglowym, ulicach: Bogusławskiego oraz Tkackiej oraz na terenie FORUM Gdańsk znajduje się 155 stoisk z bogatym asortymentem. Wystawcy oferują wyjątkowe rękodzieło, niepowtarzalną biżuterię, sojowe świece, dekoracje do domu, naturalne kosmetyki i unikalne akcesoria. Na stoiskach gastronomicznych spróbować można dań kuchni niemal całego świata: od Ameryki, przez liczne kraje europejskie po specjały Dalekiego Wschodu. 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku obfituje w nietypowe atrakcje, m.in. gadającego Łosia Lucka, symulator lotu magicznymi saniami św. Mikołaja i gdańską karuzelę z rumakami. Warto wziąć udział w wydarzeniach programowych, takich jak: jazzowe kolędowanie, świąteczne bajanie, radosne parady i oczywiście – w spotkaniach ze świętym Mikołajem! Na wydarzeniu nie brakuje klimatycznych dekoracji świetlnych: śnieżynkowych bram, leśnej altany i anielskich skrzydeł. 

A ponieważ czas świąt, to idealna okazja na dobre uczynki, wykupując pamiątkowe zdjęcie z wielkiej śnieżnej kuli, można dołożyć swoją cegiełkę na rzecz Fundacji Hospicyjnej. 

Więcej informacji o Jarmarku Bożonarodzeniowy na stronie: bozonarodzeniowy.pl.