Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

mtk 1640x720
Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:45

Gala Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury

W piątek, 25 listopada o godz. 19.00 w Sali Suwnicowej Klubu Żak poznamy laureatów Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. Z sześciu kandydatów zajmujących się m.in. fotografią, lalkarstwem, muzyką, malarstwem i tworzeniem sztuk teatralnych, wyłonionych zostanie czterech zwycięzców. Jednego z nich wybrała publiczność.

Nagroda dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest gdańskim artystom do 35. roku życia za osiągnięcia z ostatnich trzech lat. Nagroda, poza statuetką autorstwa Tomasza Radziewicza i dyplomem autorstwa Marka Rogali, ma także wymiar finansowy i wynosi 10 000 zł. 

Po uroczystej gali, o godz. 20.30 zaplanowano koncert zespołu Hinode Tapes w składzie: Piotr Chęcki - saksofon, sampler, OP-1, Piotr Kaliński - gitara, looper, dub-mix, Jacek Prościński - perkusja, log-drum. Koncert jest biletowany, bilety można zakupić na stronie Klubu Żak.

O nominowanych do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2022 można przeczytać w osobnym komunikacie.