Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Bańka

Marta Bańka
Instytut Kultury Miejskiej

Data publikacji 15:26

Jak zarządzać projektem cyfrowym w instytucji kultury?

W jaki sposób koordynować i obsługiwać projekty cyfrowe w instytucji kultury? Na co zwrócić uwagę przy współpracy z partnerem technologicznym? Jak opracować specyfikację wymarzonego narzędzia, a wreszcie jak zaplanować dalszy jego rozwój w ramach działalności programowej instytucji? Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na szkolenie „Zarządzanie projektem cyfrowym w instytucji kultury”, które 29 i 30 listopada poprowadzi Karolina Szczepaniak z agencji digitalowej Superskrypt. Koszt 30 zł. Rejestracja na portalu Evenea.

- Projekty cyfrowe to dla większości z nas codzienność, jednocześnie ich efektywne prowadzenie i wdrażanie mogą nastręczać nieco trudności. Osoby z instytucji kultury muszą być partnerami dla firm technologicznych planując stworzenie narzędzia, a następnie obsługują i koordynują kolejne projekty cyfrowe, to wymaga nowych kompetencji – opowiada Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Szkolenie przeznaczone jest dla kadry kultury, w szczególności osób pracujących w muzeach, bibliotekach, archiwach czy galeriach. W programie: definiowanie problemu i potrzeb, które chcemy rozwiązać za pomocą narzędzia cyfrowego, współpraca z dostawcą IT przy opracowaniu specyfikacji narzędzia cyfrowego, na co warto zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy z dostawcą usług IT, jak zaplanować harmonogram projektu cyfrowego, co po wdrożeniu, czyli jak planować dalszy rozwój narzędzia cyfrowego?

Prowadzenie: Karolina Szczepaniak. Menadżerka projektów IT w agencji digitalowej Superskrypt oraz trenerka w obszarze nowych technologii. Przez kilka lat związana z Fundacją Centrum Cyfrowe, gdzie w ramach Pracowni Otwierania Kultury realizowała projekty IT. Współautorka projektu Transformator Kultury.

Zarządzanie projektem cyfrowym w instytucji kultury – szkolenie

  • Prowadzenie: Karolina Szczepaniak, Superskrypt
  • Data: 29-30 listopada 2022 r., godz. 10.00 – 15.00
  • Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
  • Koszt: 30 zł, zapisy: na portalu Evenea