Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Aleksandra Strug
Gdańskie Nieruchomości

Data publikacji 16:30

Kolejne mieszkania za remont czekają na mieszkańców

Klucze do 18 mieszkań w zamian za remont już niebawem trafią do nowych najemców. Dwa lokale nadal w ofercie do wynajęcia jeszcze w tym roku Publiczna oferta najmu lokali w zamian za wykonanie remontu to propozycja kierowana do osób, które zakwalifikowały się do pomocy mieszkaniowej, jednak nie znalazły się na tegorocznej liście komunalnej. Jeśli zdecydują się na samodzielny remont lokalu, klucze do mieszkania otrzymają jeszcze w tym roku.

Mieszkania do remontu dla 18 rodzin

Tegoroczna oferta jest kolejną propozycją miasta na wynajęcie mieszkania w zamian za jego remont. W ramach programu realizowanego od 2020 r. wspólnie przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Gdańskie Nieruchomości już 66 mieszkań wyremontowanych zostało samodzielnie przez rodziny, które po zakończeniu prac w nich zamieszkały, a już wkrótce 18 lokali do remontu z tegorocznej puli również trafi do nowych najemców. Osoby, które wnioskowały o pomoc mieszkaniową w Gdańsku, ale nie znalazły się na tegorocznej liście, od Wydziału Gospodarki Komunalnej otrzymały zaproszenie do udziału w Publicznej ofercie najmu w zamian za remont. W 2022 r. zaproszenie otrzymało 180 rodzin, niemal 100 z nich wzięło udział w Programie i obejrzało mieszkania zaoferowane do wynajęcia. Interaktywna lista 20 mieszkań przeznaczonych do wynajęcia w tym roku, publikowana była na stronie Gdańskich Nieruchomości, a każdy z uczestników miał możliwość obejrzenia trzech wybranych przez siebie lokali, które udostępniali im pracownicy Gdańskich Nieruchomości.

Korzyści w zamian za samodzielny remont

Oczekujący na przydział mieszkania, którzy zdeklarowali się, że wykonają remont we własnym zakresie i na własny koszt, liczyć mogą na zwolnienie z opłat związanych z najmem przez cały czas trwania remontu, nawet do 24 miesięcy. Nie mają także obowiązku wpłaty kaucji mieszkaniowej, a w przypadku, gdy w lokalu konieczna jest zmiana sposobu ogrzewania, skorzystać mogą z dofinansowania do likwidacji pieców węglowych.

Dwa mieszkania nadal do wynajęcia jeszcze w tym roku

Dwa mieszkania, które nie znalazły dotąd najemcy, zaproponowane zostaną uczestnikom w ramach dogrywki, która zaplanowana jest na 7 i 8 listopada. Ponownie będzie można je obejrzeć i zdecydować o wynajęciu. O tym, czy wszystkie lokale znalazły najemcę dowiemy się 15 listopada 2022 r., kiedy ogłoszone zostaną końcowe wyniki tegorocznej oferty najmu w zamian za remont.

Wyniki oraz szczegóły dotyczące publicznej oferty najmu lokali w zamian za wykonanie remontu dostępne są na stronie Gdańskich Nieruchomości.