Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Paulina Chełmińska

Paulina Chełmińska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:00

Cebulki kwiatowe dla mieszkańców Gdańska

Urząd Miejski już po raz siódmy zorganizuje bezpłatne przekazanie mieszkańcom Gdańska cebul roślin ozdobnych. Cebulki wydawane będą w środę, 19 października w Gdańsku w okolicach budynku LOT przy ul. Wały Jagiellońskie 2 od godz. 16.30 do wyczerpania zapasów. W wydarzeniu weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W ramach akcji rozdawane są cebule roślin wiosennych takich jak tulipany krokusy czy frezje, które należy sadzić jesienią. W tegorocznej edycji Wydział Środowiska przygotował dla mieszkańców Gdańska 3000 opakowań z cebulami 10 odmian tulipanów, szachownic, czosnków, frezji czy krokusów. Cebule tych roślin ozdobnych rozdawane będą nieodpłatnie. Każda z zainteresowanych osób będzie mogła otrzymać maksymalnie 2 opakowania cebulek.

Inicjatywa przekazania bezpłatnych cebulek powstała w 2015 roku. Jej głównym celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do samodzielnego wprowadzenia zieleni w swoje najbliższe sąsiedztwo, na tereny osiedlowych ogródków przydomowych czy na balkony.