Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

Data publikacji 16:43

Dom Zdrojowy z kolejną nagrodą

Dyrekcja gdańskiego Hevelianum odebrała Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego dla Domu Zdrojowego w kategorii Inwestycja w turystyce 2021. To kolejna już nagroda dla obiektu z Brzeźna. Także we wrześniu otrzymał on nagrodę w kategorii Obiekty przebudowane i rewitalizowane w Konkursie „Budowa Roku 2021” przyznawaną przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Podczas regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, przyznał nagrody za zasługi dla rozwoju turystyki w regionie w następujących kategoriach:

  • Wydarzenie roku
  • Innowacja w turystyce
  • Oferta turystyczna
  • Kreatywna zmiana
  • Osobowość roku
  • Inwestycja w turystyce

Nagroda w kategorii Inwestycja w turystyce została wręczona dla Hevelianium za Dom Zdrojowy w Brzeźnie. Otwarta w grudniu 2021 r. nowa filia Hevelianum łączy funkcję noclegową, restauracyjną oraz edukacyjną. Przed budynkiem organizowane są plenerowe wydarzenia kulturalne.

Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony decyzją wyspecjalizowanej organizacji ONZ (UNWTO), obchodzony jest na całym świecie od ponad 30 lat. Tematem przewodnim pierwszych obchodów był wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia. Inicjatywa ma na celu pokazanie, jaką rolę pełni turystyka w społeczności narodowej oraz jaki ma wpływ na wartości społeczne, kulturowe, polityczne czy ekonomiczne na całym świecie. Jest to również okazja do podsumowania roku działań w turystyce, wymiany doświadczeń, podzielenia się poglądami, ale także spotkania w gronie bliskich przyjaciół.