Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

porozmawiajmy-przy-stole-053 1599x1066
Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:05

Porozmawiajmy przy stole z prezydent Dulkiewicz – spotkanie w dzielnicy Zaspa Młyniec

W środę, 24 sierpnia o godz. 17.00 przy okrągłym stole mieszkanki i mieszkańcy Gdańska będą mogli porozmawiać z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej współpracownikami. Fragmenty instalacji okrągłego stołu staną przy ul. Pilotów, na deptaku przy supermarkecie Merkus.

To trzecie w tym roku spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy przy stole”, podczas których gdańszczanie i gdańszczanki mają okazję porozmawiać władzami Gdańska, a także z dyrektorami miejskich jednostek o swoich spostrzeżeniach i potrzebach danej dzielnicy. Pierwsze odbyło się w maju w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, w lipcu spotkanie miało miejsce w dzielnicy VII Dwór. 

Podczas spotkania będzie też można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zrobić zgłoszenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu, a także napić domowej lemoniady, również zapewnione będą atrakcje dla najmłodszych w postaci kącika różnymi atrakcjami. 

W razie złej pogody spotkanie zostanie przeniesione do sali gimnastycznej budynku Liceum Ogólnokształcącego nr XV.  

Biało-czerwony mebel, do którego zaproszeni są gdańszczanie, zaprojektowano, i wykonano, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. W Gdańsku zorganizowano wówczas obchody Święta Wolności i Solidarności. Stół zaprojektowali artyści-wzornicy z Gdańska. Ma on nawiązywać do Okrągłego Stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowali historyczne porozumienie - ma on „łączyć, wzmacniać relacje i wspierać porozumienie".